Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wymiana sprzęgła i dwumasa na zamach G60 i sprzęgło AGR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Witam
    Sorrki koledzy że pociągnę jeszcze ten temat, ale mam pytanko czy ten zestaw będzie pasował do mojego AGR, 90KM rok 1999:

    Link
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #27
      Pasuje na 100%

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez MiroTDI
        Pasuje na 100%
        Dziękuje za błyskawiczną odp.
        Mam jeszcze jedno pytanko: ile mechanik może policzyć za robociznę chodzi o wymianę takiego kompletnego sprzęgła, i gdzie można kupić śruby do przykręcenia koła zamachowego (niby są jednorazowe "rozciągają się po odkręceniu").
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #29
          Mac240174, śruby w ASO VW ok. 70 zł
          robota- sądzę że rozsądnie do ok. 300-400 zł
          być może konieczna będzie wymiana uszczelniacza wału
          Konrad
          OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

          90 konny AGRessor
          PerfectServiceBy DGW
          WhitePride :smokedevil

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez konkon
            Mac240174, śruby w ASO VW ok. 70 zł
            robota- sądzę że rozsądnie do ok. 300-400 zł
            być może konieczna będzie wymiana uszczelniacza wału
            Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za pomoc !!!
            Pozdrowienia

            Komentarz


            • #31
              koło zamachowe od golfa 1Z nr katalogowy VW 037 105 273C -zalezy od sprzedawcy miedzy ok 150 a 300 zł

              ja kupiłem za 50zł.

              ze srubami do montazu sprzegła.
              zostawic je, czy kupować nowe?
              SPRZEDAM TANIO

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez octaviawrc
                zostawic je, czy kupować nowe?
                nmoim zdanie jak są gwinty dobre i śruby ogólnie oki to szkoda siana na nowe
                SKODA OCTAVIA TOUR
                1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                BLACK COMBII
                SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                Komentarz


                • #33
                  Tylko nowe. Kosztują w ASO niewielkie pieniądze i nie warto ryzykować powtórnej robocizny.
                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                  Komentarz


                  • #34
                    Mam pytanko czy zestaw z tematu podejdzie do ASV??

                    Komentarz


                    • #35
                      Dareckif, kolega looker, fajansiarz ma ASV tylko widocznie ciężko mu było dodać tych kilka informacji czym śmiga :szeroki_usmiech
                      Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                      ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                      Komentarz


                      • #36
                        A pytał mnie ktoś ?
                        ROBAL_26, te złośliwe komentarze zostaw dla siebie.
                        Dla potomnych - do mojego ASV pasował niżej wymieniony zestaw:
                        - koło zamachowe od G60 nr katalogowy VW 037 105 273C
                        - kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) 228mm, 28 zębów, nr kat. Sachs 3000 332 001
                        - śruby do mocowania docisku nr katalogowy N 101 010 01 – 6szt.
                        - śruby do mocowania koła zamachowego (od G60) nr katalogowy N 902 061 03 – 6 szt.

                        Amen.
                        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                        Komentarz


                        • #37
                          looker, wybacz nie chciałem ciebie urazić :roll:

                          pozdro
                          Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                          ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                          https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                          Komentarz


                          • #38
                            Koledzy zabieram sie jutro za wymiane tego dwumasa na jednomas i moje pytanie brzmi, czy jakies instrukcje od czego sie zabrać przy wymianie sprzegła?? Trzeba demontować aku, obudowe filtra powietrza i jakies inne elementy??? Napewno zdejme koło i nadkole ale co dalej??
                            SKODA OCTAVIA TOUR
                            1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                            BLACK COMBII
                            SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                            Komentarz


                            • #39
                              w poniedziałek taki sam komplet montował mi w swoim warsztacie Robekcool napisz do niego może coś podpowie.

                              Komentarz


                              • #40
                                Panowie pomuzcie podiac decyzje. A wiec padlo mi sprzeglo przy przebiegu 205000, po rozebraniu okazalo sie ze rozleciala sie tarcza dokladnie popekaly sprezynki. Dwumas jeszcze sie nadaje do dalszego uzytkowania ale do srodka dostaly sie kawalki sprezyn i mechanik nie daje gwarancji ze wszystkie wyjmie. I mam teraz dylemat zostawic dwumase i kupic reszte za okolo 600zl, kupic caly zestaw (na allegro znalazlem za 1200zl), zastosowac jednomas koszt okolo 700zl. Dodam tylko ze auto to seria 110km

                                Komentarz


                                • #41
                                  Nom koledzy dziś mój zestaw sprzegła z jednomasem wjechał do skodziny. Różnica masakryczna. Autko odrazu inaczej chodzi jest cichsze, no i nie ma drgań przy zapalaniu auta i gaszeniu. i w końcu pedał sprzęgła bierze prawie przy samej górze a nie odrazu przy podłodze heh. JAkby ktoś chciał porady jak to zrobić w silniku AHF służę pomocą. Wymiana zajęła mi i ojcu 6 godzinek. Myśle jak na pierwszy raz to nie jest źle tym bardziej ze bez kanału było
                                  SKODA OCTAVIA TOUR
                                  1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                                  BLACK COMBII
                                  SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Klubowicze, napiszcie czy trzeba z tym kołem coś robić tz. zabielanie, wyważenie?
                                    ]"]Galeria nie jest już dostępna ]"]Galeria nie jest już dostępna
                                    Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
                                    Moje auto
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58206

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      alfik3000, Nic nie rób jest oki moje tak wyglądało dopiero po potraktowaniu benzyna ekstrakcyjną i papierem ściernym 1000 na mokro
                                      SKODA OCTAVIA TOUR
                                      1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                                      BLACK COMBII
                                      SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        alfik3000, zakładaj i ogień
                                        Wszystko z tym kołem jest oki
                                        MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                                        Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                                        # # # # # # # # # # #

                                        Moja O2
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Nom zgadza się ogień jest Poszukuje jeszcze dolotu od AGRa i jade na korekte programu mysle ze w końcu wartości będą dla mnie satysfakcjonujące
                                          SKODA OCTAVIA TOUR
                                          1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                                          BLACK COMBII
                                          SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Powiedzcie mi jak sprawdzić bez rozkręcania czy na 100% mam dwu-mas, jeden mechanik jak tam coś zaglądał przy okazji powiedział ze jest, ale chciałbym być pewny na 100, octa z 11.1998. 1.9TDI AGR
                                            sprawa wygląda tak, że mam bardzo niskie sprzęgło, mechanik stwierdził, że docisk trzeba wymienić, wiec stwierdziłem że od razu wyrzucę dwu-mas, (na zimnym silniku trochę telepie wiec sądzę, że mechanior miał RACJE I DWU-MAS JEST)
                                            będąc w sklepie moto chciałem aby sprzedawca znalazł mi koło zamachowe o nr j.w. podawaliście VW 037 105 273C , niestety znalazł mi kółko od rozrządu pod tym numerem. myślałem żeby kupić używkę, tylko jak rozpoznać czy będzie dobra? z tego co wiem AGR miała kilka rodzajów sprzęgieł, ponieważ gdy pytałem o docisk koles powiedzial mi ze po nr silnika jedynie bo jest kilka rodzajów, wiec cze podany zestaw podejdzie bez obaw do kazdego rodzaju sprzegieł w silnikach AGR??

                                            koło zamachowe od G60 nr katalogowy VW 037 105 273C
                                            - kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) 228mm, 28 zębów, nr kat. Sachs 3000 332 001
                                            - śruby do mocowania koła zamachowego mają nr katalogowy N 101 010 01
                                            - śruby do mocowania docisku (od G60) mają nr katalogowy N 902 061 03

                                            właściciele AGR'ow potwierdzaja,że ten zestaw podejdzie do naszych aut?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Wolas, ja w samochodzie audi a3, AGR mam zwykłe koło zamachowe. Jeżeli chodzi o to jak rozpoznać, to zadzwon do serwisu i po nr vin powinni ci to sprawdzić.
                                              Je natomiast porównywałem koła a3 i octavi przez wizjer do ustawiannia punktu 0 na kole zamachowym. W ten sposób można zauważyc niewielkie zewnętrzne różnicę w budowie koła zamachowego.
                                              Jak będę miał chwilę, to postaram się zrobić zdjęcia.
                                              Zdjęcie 1 przedstawia zwykłe koło zamachowe, a drugie zwykłe koło zamachowe w silniku agr audi a3.
                                              Wolas, porównaj sobie z twoim przez wizjer o którym pisałem.
                                              ]"]Galeria nie jest już dostępna ]"]Galeria nie jest już dostępna
                                              Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
                                              Moje auto
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58206

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                dzwoniłem do serwisu kole,s powiedział mi, że do nr silnika 035000 nie ma dwumasa, a powyżej juz jest niestety mój nr silnika zaczyna sie od 174 wiec zaczynam szukać koła zamachowego, ma ktoś może do sprzedania??

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez wolas
                                                  ma ktoś może do sprzedania??
                                                  792-316-586 gość ma do sprzedania takie koło.
                                                  404 Not Found

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Panowie znalazłem koło zamachowe, tylko różni się tym, że na końcu nr ma B a nie C, bedzie pasować

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X